- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Restaurant Table And Chair
Restaurant Table And Chair
IronTable Chair set
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Product Type | Table & Chair Set |
| Primary Material | Metal |
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Set Of Chairs | 4 |
| Material | Metal |
| Usage | Indoor |
| Table Shape | Square |
| Color | Black |
| Cushioning | Without Cushion |
iron chair with cushion ( backside & seat) and iron table with marble top Introducing our customizable furniture : plush, versatile, WHERE EVERYTHING is adjustable and customisable according to your requirement and to suit every style.
Tolix dining table set
Minimum Order Quantity: 5 Set
| Number Of Seater | 6 Seater |
| Table Top Material | Wooden |
| Shape | Rectangular |
| Set Contains | With Chairs |
| Colour | Brown |
| Usage/Application | Hotel, Restaurant, Home |
| Appearance | Modern |
| Country of Origin | Made in India |
iron dining table with wooden top and iron chair with wooden seat Introducing our customizable furniture : plush, versatile, WHERE EVERYTHING is adjustable and customisable according to your requirement and to suit every style.
Tolix dining table set
Minimum Order Quantity: 5 Set
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Number Of Seater | 4 Seater |
| Table Shape | Square |
| Primary Wood | Mango Wood |
| Table Top Material | Wooden |
| Shape | Square |
| Table Length | 900 mm |
| Set Contains | With Chairs |
| Width | 750 mm (2.5 ft) |
| Table Height | 730 mm |
| Usage/Application | Restaurant, Hotel, Home, Cafe |
| Country of Origin | Made in India |
Restaurant dining sets . Introducing our customizable furniture : plush, versatile, WHERE EVERYTHING is adjustable and customisable according to your requirement and to suit every style. we are the well-known brand of Restaurants set. we deliver the best quality restaurant chairs, dining table sets wooden sofa, cafe furniture in the best price. Contact us for more information. We provide these products in diverse specifications to attain the complete satisfaction of the clients. Further, our strong logistic support makes sure that these products are delivered within the promised time-frame