- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Dinning Tables
Dinning Tables
We are a leading Manufacturer of dining table set and restaurant iron table from Jodhpur, India.
Dining Table set
Product Price: Rs 11,000 / SetGet Best Price
Minimum Order Quantity: 5 Set
Product Details:
| Seating Capacity | 4 Seater |
| Number Of Seater | 4 Seater |
| Table Shape | Square |
| Primary Wood | Mango Wood |
| Table Top Material | Wooden |
| Shape | Square |
| Table Length | 900 mm |
| Set Contains | With Chairs |
| Colour | Brown |
| Width | 750 mm (2.5 ft) |
| Table Height | 750 mm |
| Usage/Application | Hotel, Restaurant |
| Country of Origin | Made in India |
IRON BASE TABLE WITH WOODEN TOP IRON CHAIR WITH WOODEN SEAT Introducing our customizable furniture : plush, versatile, WHERE EVERYTHING is adjustable and customisable according to your requirement and to suit every style.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Restaurant iron table
Product Price: Rs 9,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Details:
| Table Type | Dining Table |
| Frame Material | Cast Iron |
| Primary Material | Sheesham Wood |
| Top Material | Engineered Wood |
| Table Shape | Rectangular |
| Shape | Rectangular |
| Table Size | 4x2 ft |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Usage/Application | Cafe, Restaurant, Hotel |
| Country of Origin | Made in India |
IRON BASE TABLE WITH WOODEN TOP Introducing our customizable furniture : plush, versatile, WHERE EVERYTHING is adjustable and customisable according to your requirement and to suit every style.
Yes! I am InterestedRequest A Callback